Na pozemcích přímo sousedících s golfovým areálem v Praze – Hostivaři vzniká ojedinělý projekt rodinných domů, nazvaný Rezidence Golf Hostivař,  pod jehož realizací je podepsána developerská společnost RODOP.

Po svém dokončení bude zahrnovat zhruba stovku komfortních rodinných domů, společenské a sportovní plochy, dětské hřiště, komunikace a kompletně vybudovanou infrastrukturu. Při západní a severní části areálu bude navíc vybudováno druhé golfové hřiště, které dotvoří a zkultivuje celou lokalitu v této části pražských Horních Měcholup.

Celý areál je budován jako uzavřená oblast s omezeným vstupem a vjezdem pouze pro obyvatele areálu a jejich návštěvy a hosty. Ulice, které zde vzniknou, nebudou předány obci a nebudou veřejné. Zůstanou v majetku společnosti vlastněné majiteli jednotlivých domů.
Rodinné domy inspirované českým funkcionalismem jsou dvoupodlažní s plochou střechou. Do prvního nadzemního podlaží domu je umístěna část určená pro celodenní užívání a také technické zázemí domu. Obytný prostor navazuje na venkovní prostornou terasu. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází obytná „klidová“ část domu. Je pro vás připravena výhodná hypotéka od České spořitelny.

V nejbližším okolí je k dispozici kompletní městská infrastruktura, od školek, škol, MHD, obecního úřadu, pošty, přes restaurační, sportovní a společenská zařízení.

I. – IV. etapa 1. fáze projektu je stavebně dokončená a obývána. Momentálně je ve výstavbě V. etapa, kde zbývá k prodeji pár posledních domů.
Skoro všechny rodinné domy první fáze projektu Rezidence Golf Hostivař jsou rozprodané a tak jsme se rozhodli, že nabídku rozšíříme. Startujeme druhou fázi projektu. Na jaře 2019! Druhá fáze bude mít několik částí, na jejímž konci se rezidence rozšíří o 3 bytové domy s celkovým počtem 54 bytů, 43 rodinných domů a nový dům pro seniory. To vše do pěti let.
První část – všechny byty a devět rodinných domů začínáme stavět na podzim 2019 a hotovo bude na jaře 2021.

Situace RD

Developerem Rezidence Golf Hostivař je společnost RODOP, která byla založena koncem roku 1993.  Její hlavní obor činnosti je developerská a investiční činnost v oblasti bytových nemovitostí a nemovitostí pro sport a volný čas.