Na pozemcích přímo sousedících s golfovým areálem v Praze Hostivaři vzniká ojedinělý projekt rodinných domů a bytů – Rezidence Golf Hostivař, pod jehož realizací je podepsána developerská společnost RODOP.

Po svém dokončení bude zahrnovat zhruba 165 rodinných domů, 54 bytových jednotek, objekt areál seniorů, společenské a sportovní plochy, dětské hřiště, komunikace a kompletně vybudovanou infrastrukturu. Při západní a severní části areálu byla vybudována další část golfového hřiště (dalších 6 jamek), která dotvořila a zkultivovala celou lokalitu v této části pražských Horních Měcholup.

Celý areál je budován jako uzavřená oblast s omezeným vstupem a vjezdem pouze pro obyvatele areálu a jejich návštěvy a hosty. Ulice, které zde vzniknou, nebudou předány obci a nebudou veřejné. Zůstanou v majetku společnosti vlastněné majiteli jednotlivých domů.

Rodinné domy inspirované českým funkcionalismem jsou většinou dvoupodlažní s plochou střechou. Do prvního nadzemního podlaží domu je umístěna část určená pro celodenní užívání a také technické zázemí domu. Obytný prostor navazuje na venkovní prostornou terasu. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází obytná “klidová” část domu.

V nejbližším okolí je k dispozici kompletní městská infrastruktura, od školek, škol, MHD, obecního úřadu, pošty, až po restaurační, sportovní a společenská zařízení.

O projektu – plán do budoucna
I.-VI. etapa, část VII. etapy (165 RD a 54 bytů) je stavebně dokončená, k prodeji zbývají poslední 3 rodinné domy. Na jaře letošního roku začne výstavba posledních čtyřiadvaceti rodinných domů. V druhém pololetí letošního roku bude dokončena X. etapa výstavby – deset přízemních atriových domů. Užitná plocha těchto domů je okolo 300 m², pozemek cca 700 m² a parkování pro čtyři auta. Většina domů z této etapy je již rezervována.

Aktuálně probíhá i stavba IX. etapy, což bude areál seniorů Zátiší Hostivař s 222 byty pro 320 osob, větší část objektu bude sloužit pro potřeby Alzheimer centra – dokončení a zprovoznění je v plánu do konce roku 2025.

Situace RD

Developerem Rezidence Golf Hostivař je společnost RODOP, která byla založena koncem roku 1993. Jejím hlavním oborem činnosti je developerská a investiční činnost v oblasti bytových nemovitostí a nemovitostí pro sport a volný čas.